Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy autista el tud végezni...

Egy autista el tud végezni egy orvosi egyetemet, ha van megfelelő szülői háttere?

Figyelt kérdés

ápr. 28. 18:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
97%

#9 A legtöbb magasan funkcionálóra jellemző, hogy meg tudják tanulni a kommunikációs normákat és szabályokat. Annyi, hogy nekik nem ösztönösen jön, hanem környezettől eltanult dolog.

Hidd el, rengeteg autista személy van, akinél fel se merülne benned egy 60 perces beszélgetés alatt, hogy a spektrumon van.

ápr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
33%
Igen tudom, csak igyekeztem válaszolni a kérdésre
ápr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%
Lányom biztos nem, mert még véletlenül se érdekli. Egyébként elméletben el tudná. Több orvos ismerősöm van, akikkel kapcsolatban felmerült már bennem, hogy rajta vannak a spektrumon. Az orvosi hivatás pont olyan, hogy érzelmileg el kell távolítanod magad a betegtől, mégha kívülről kedves is vagy, különben mások terhei leterítenek. Ha valaki autista volta miatt egyébként se kötődik túlzottan, az bizonyos tekintetben, bizonyos szakirányokon előnyben van.
ápr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
32%
Ez is igaz utolsó, de egy autistánál nem biztos hogy szerencsés ha olyan munkát végez ahol ilyen szinten intenzív a kapcsolat az emberekkel.
ápr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
24%
14 Klinikumban is van olyan orvos, akinek kevés szociális interakciót kell folytatni a betegekkel... pl. sebész, patológus, röntgenes / laborleletező orvos.
ápr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
54%

14, miért milyen egy autista?

Halljuk csak a közhelyeket!

ápr. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
46%
Én ADHD-s vagyok, emellett mondták nekem, hogy menjek el autizmus irányú kivizsgálásra is, mert a tüneteim alapján esélyes, hogy az is megvan. Ehhez képest valamivel átlag feletti teljesítménnyel tudom végezni az egyetemet (nem vagyok szuper jó tanuló, de szorgalmas vagyok és szeretem a szakot). Ez teljesen attól függ, hogy ki mennyire szorul segítségre a mindennapi életben. Meg nekem még segít az is, hogy az orvosi hivatás egy elég szigorú viselkedésformát vár el, amiben még könnyebben is mozgok, mint a "neurotypical" általános kommunikációban. Az autizmus nem azt jelenti, hogy nincs bennem empátia a betegek iránt, épp ellenkezőleg, éppen inkább azzal van bajom, hogy hogyan reagáljak, miután észreveszem, hogy valakinek szüksége van a támogatásra, de a megfelelő orvosi kommunikáció pont ehhez nyújt jó alapot. Ha valaki inkább aspergergeres, az szerintem simán lehet jó orvos, a fontos inkább az, hogy az ember lelkiismeretes legyen és megadja a megfelelő odafigyelést és tiszteletet.
ápr. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
60%

Itt szerintem sokan elfelejtik, hogy az, hogy sok autista nehezen kommunikál vagy kapcsolódik emberekhez, nem azt jelenti, hogy nem szereti őket. Éreznek empátiát, csupán sok esetben máshogy, esetleg nehezebben fejezik ki.

Egy, a páciensekkel közvetlen kontaktáló orvosnál pedig pont jó, ha tárgyilagos és egyenes tud lenni. De ahogy írták, az orvosi hivatásnak rengeteg olyan ága van, ahol nem kell sokat közvetlen kommunikálni a pácienssel. Furán is nézne ki, ha egy patológus leállna csevegni a boncolandó delikvenssel.

ápr. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
79%
Van rá több élő példa is. Nézz csak utána youtube-n. Több hírportál vagy csatorna dolgozta fel az autizmust és bizony sikersztorik is vannak bennük.
máj. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
81%

Autista létemre orvos vagyok. Lehetséges befejezni, de úgy érzem, hogy a kérdező akadályt allít maga elé egy diagnózis miatt. Attól még, hogy egy orvos megállapítja, hogy "autista" vagyok még nem leszek rosszabb ember egy másiknál. Véleményem szerint először a kérdezőnek a szemléletén kell változtatnia. Ne tekintsen úgy magára, mint egy "selejtes" ember akinek a képességei korlátozva vannak, sok minden pusztán az akaraterőn múlik. 16 évesen mutatták ki nálam az autizmust. Mikor a pszichológusnak elmondtam, hogy orvos akarok lenni finoman szólva megmondta, hogy olyan durva eset vagyok, hogy az álmaimban sem lehetek orvos. Hallgathattam volna rá elhitethette volna velem, hogy egy emberi roncs vagyok, de úgy döntöttem csak azért is megmutatom neki, hogy meg tudom csinálni. Ha hallgattam volna rá ma nem lennék patológus.

Az egyetem alatt tény, hogy a kommunikációs képességeimmel gondok voltak. Sokat tanulmányoztam a csoporttársaim viselkedését, volt hogy füzetbe lejegyeztem, hogy mikor hogy reagálnak mikor milyen kézmozdulatokat használnak. Nagyjából 3. Évre olyan szintre húztam fel magam, hogy több órás beszélgetések alatt sem tűnt fel senkinek sem, hogy bármi probléma lenne velem.

Végezetül nem szerettem volna megbántani a kérdezőt az írásommal,ha sikerült akkor elnézést szeretnék kérni. Csupán nem szeretném, hogy ledegradálja magát egy diagnózis miatt. Ha orvos szeretne lenni kövesse az álmait ne foglalkozzon más véleményével.

máj. 10. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!