Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az USA miért nem szállta meg...

Az USA miért nem szállta meg és annektálta Kanadát a 2. világháború elején, amikor a britek (Hitler Németországa miatt) mélyponton voltak, Amerika ellenben még nem lépett be a háborúba az oldalukon?

Figyelt kérdés
Komolyan kihagytak egy ilyen óriási lehetőséget, vagy életképes elgondolás volt ez akkoriban?

máj. 10. 12:35
1 2
 1/12 MDaniel98 ***** válasza:
84%
Minek megszállni egy olyan szomszédos országot amivel senkinek semmi baja, de ha beindítasz náluk egy partizánmozgalmat megszállásoddal, akkor majd lesz?
máj. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3%

Második világháborúban az USA nem volt se nagyhatalom, se nagy hadserege nem volt. Persze Hollywood máshogy hitetni el velünk, de egy majd négy éve küzdő leharcolt, gyenge, ellátás akadozásával bajlódó német hadsereget sikerült nagynehezen legyőzni, aminek a harcosabb fele még csak nem is nyugati fronton volt. Ennek az USA-nak friss ütőképes serege érkezett meg Európába és ott voltak a tapasztalt szövetségesei is.

Az akkori amerikai hadseregnek esélye se lett volna a szövetségesek ellen egy Kanadáért vívott háborúban, főleg ha a Japánok ugyanúgy vérszemet kapnak a Csendes-óceáni szigetekért.

máj. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
Minek mikor az ő embereik ülnek ott?
máj. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 kürasszír ***** válasza:
63%

Kedves kérdező!


Az USA a II. világháború kitörésétől a brit-francia szövetségesekkel szimpatizált.


Az USA kormánya és Roosevelt elnök a Brit Birodalmat, melynek Kanada, mint domínium része volt, stratégiai szövetségesek és baráti államnak tekintette.


Az amerikaiaknak nem voltak hódító szándékai Kanadában, a briteket és a kanadaiakat angolszász teszvérnépnek tartották.

máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk mert a szövetségesük volt? Minek támadj meg egy országot amelyik a szövetségesed és amúgy is mindenben támogat, segíti?

Megtámadni azt szokás, aki nem teljesíti a követeléseidet, vagy olyan konfrontációd van vele ami nem oldható fel csak fegyveres úton.

máj. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
#5 Ez háború és politika, jóember. Itt érdekek vannak nem a szövetségesek szeretetközössége. Háborúban főleg törékeny a szövetség. Nézd meg Romániát, iskolapéldája annak, hogy miért támadja a szövetségeseidre.
máj. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 kürasszír ***** válasza:
38%

# 6


Ne zavarjon, de a szövetségeket mindig érdekek alapján kötik.


Valahogy az amerikaiaknak eszük ágába sem volt hátba támadni a briteket.


Románia pedig mindig jó időben követett el "árulást" és mindig jól jött ki belőle. Nem a románok voltak a hülyék, hogy 1944-ben átálltak, hanem a magyarok, hogy nem álltak át.


Bismarck, a 19. század talán legnagyobb államférfija mondta, hogy egy ország sem lehet olyan ostoba, hogy feláldozza magát a szövetségesei kedvéért. Magyarország mindkét világháborúban ostoba volt, a végsőkig kitartott és a nemzetközi közvélemény ezért nemhogy becsülte volna, hanem egyöntetűen elítélte, tehát még erkölcsi nyereségről sem beszélhetünk.

máj. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

#6 az, hogy a józan ész mennyire számít a külpolitikában talán pont nekünk magyaroknak nem kellene okoskodnunk :D Édes példája a korabeli vicc, amikor is a magyar nagykövet átadta az amerikainak a II. Vh. idején a hadüzenetet (bizony mi üzentünk hadat a II.Vh-ban az USA-nak), szóval a párbeszéd:

- Aham, szóval a Magyar Királyság hadüzenetet adna át (ez volt az államforma)

- Igen!

- S ki a királyuk?

- Nincs királyunk, Vitéz Nagybányai Horthy Miklós ellentengernagy a kormáyzó.

- Ó van tengerük?

- Nincs.

- Ha már hadüzenet, van területi követelésük az USA-val szemben?

- Nincs!

- Akkor kikkel szemben van, az USA valamelyik szövetségesével szemben?

- Nem, csak a szomszédainktól, de azok a mi szövetségeseink!

máj. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kürasszír ***** válasza:
100%

# 8


I. VILÁGHÁBORÚ:


Oroszország és Szerbia a Monarchia és benne Magyarország felosztása tervezte legalább 1908-tól. A mára publikus orosz cári felosztása terv szerin Románia a Tiszáig kapta volna meg Erdélyt, a Partiumot és a Tiszántúlt, Szerbiáé lett volna a Délvidék és Horvát-Szlavónország, továbbá a Felvidék és Kárpátalja pedig Csehországhoz csatolva közvetett orosz fennhatóság alá került volna, az orosz cár, mint cseh király uralma alatt. Magyarországnak letérdeke volt az orosz pánszláv imperializmus megállítása. Arról nem beszélve, hogy a szarajevói merényletet, melyet a szerb királyi titkosszolgálat vezetője szervezett (a szerb kormány tudta nélkül), a belgradi orosz cári követség katonai attaséja engedélyezte (a cár tudta nélkül). A szerb-orosz konspiráció célja egy általános európai háború kirobbantása volt a szarajevói merénylet által, melytől a Monarchia bukasát és felosztását remélték.


II. VILÁGHÁBORÚ:

Magyarország a trianoni döntéssel elcsatolt területei legalább részleges visszaszerzése miatt állt a Berlin-Róma tengely oldalára.

máj. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kürasszír ***** válasza:
38%

# 8


Horthyt egyébként jól ismerték az amerikaiak, kifejezetten baráti viszonyt spolt a budapesti amerikai nagykövettel.


Maga Roosevelt elnök, pedig mint Wilson elnök egykori haditengerészeti miniszterhelyettese

szintén tökéletesen tisztában volt vele, kicsoda Horthy, a Monarchia Császári és Királyi Haditengerészete egykori főparancsnoka.


Tehát a vicc minden valós alapot nélkülöz.

máj. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!